Transport mebli

by / środa, 21 styczeń 2015 / Published in Blog

Konieczność przewiezienia mebli wiąże się zazwyczaj z przeprowadzką, ale nie zawsze. Czasem to tylko one zmieniają swoje miejsce. W jednym i drugim przypadku kluczową kwestią jest bezpieczeństwo i kompleksowość przewozu mebli. Doradzamy skorzystanie z profesjonalnych usług transportowych, a nie będzie trzeba martwić się, czy dotrą pod nowy adres bez uszkodzeń. Co musimy wiedzieć przed wyborem firmy? Na co uważać i co zrobić, aby wystrzec się błędów?

Tylko profesjonalizm!

Samodzielne organizowanie przewozu mebli oznacza konieczność znalezienia kogoś z większym samochodem oraz ludzi, którzy pomogą wynieść meble i wnieść je do samochodu, a następnie wnieść je pod nowy adres. Jest to problematyczne, a nawet jak się uda, nie ma się pewności, czy meble się nie uszkodzą. Może się to stać na różnych etapach transportu – przy wnoszeniu i wynoszeniu ich z mieszkania, przy umieszczaniu ich w samochodzie i zabieraniu z niego oraz w trakcie samego przewozu.

Kompleksowy transport mebli jest dla nich o wiele bezpieczniejszy. Zajmują się tym osoby, które zachowują niezbędną ostrożność i wiedzą, jak bezpiecznie przenosić tego typu rzeczy. W przypadku cięższych mebli korzysta się ze specjalnych pasów, które nie tylko czynią przenoszenie zadaniem łatwiejszym, ale też zapobiegają sytuacji, że przenoszony towar wyślizgnie się z dłoni. Profesjonalne usługi przeprowadzkowe to także prawidłowe zabezpieczenie mebli na czas transportu – nikt przecież nie chce stracić mebli, które tak skrzętnie próbuje przetransporować.

Podsumowując, wiedza i odpowiedzialność pracowników, sprawny samochód oraz różne pomocnicze materiały to gwarancja bezpiecznego transportu mebli.

 

Od czego zależy koszt usługi?

Usługa transportu mebli to nie tylko ich przewiezienie, ale też wniesienie i wyniesienie do mieszkania. Meble czy innego typu mienie może zostać przygotowane do transportu przez pracowników firmy, ale można to także zrobić samodzielnie. Na koszt usługi będzie mieć wpływ wiele czynników: wielkość samochodu, czas poświęcony na transport, odległość (czy jest to Szczecin czy dłuższa trasa), na którą mają być rzeczy przewiezione oraz ilość usług, z jakich chciałby skorzystać klient.

Najtaniej jest jedynie zamówić przewóz, ale że zwykle odpowiednie zabezpieczenie mebli do przenoszenia oraz samo ich przenoszenie jest pewnym wyzwaniem, to i z takich możliwości się korzysta. Często jesteśmy w stanie zapłacić więcej, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie sprawnie i bezproblemowo!

 

 

TOP