Tani transport i przeprowadzki, a jakość usług

by / środa, 21 styczeń 2015 / Published in Blog

W świadomości wielu ludzi wciąż pokutuje przekonanie, że jak solidnie to musi być drogo. To nie do końca prawda. Prawdą jest tylko do tego momentu, że jeśli ma być profesjonalnie, to nie może być po kosztach, czyli niemal za darmo. Niezbędne są dobrej klasy, przystosowane do przewozu rzeczy samochody, trzeba zatrudnić pracowników oraz dbać o wizerunek i dobre postrzeganie firmy. Jednak na tanie usługi, a jednocześnie solidne jak najbardziej można liczyć. Jak tego rodzaju usług poszukiwać? Na co zwracać uwagę?

Takie usługi jak transport i przeprowadzki są dosyć rozpowszechnione, co oznacza, że ceny są konkurencyjne. Mogą one być w niektórych firmach zawyżone, ale to wcale nie oznacza, że klient spotka się z wyższym standardem usług. Można świadczyć w pełni profesjonalne usługi przeprowadzkowe i podobnego typu po atrakcyjnych dla klienta cenach. To od firmy zależy, jaki ustali cennik i od firmy zależy czy cennik ten będzie rzeczywiście miał pokrycie w jakości usług transportowych.

 

Tanie przeprowadzki

Najlepiej dla klienta będzie, jeśli nie tylko będzie mógł skorzystać z taniej usługi, ale także oferta firmy będzie elastyczna. Tak, by kiedy pojawi się konieczność przetransportowania stosunkowo niedużego ładunku, na bliską odległość np. w obrębie miasta, opłaciło się klientowi skorzystać z taniego transportu bagażowego. Elastyczny sposób rozliczania czasu korzystania z usługi, samochody różnej wielkości – to wszystko jest korzystne dla klienta i sprawia, że może on zapłacić niewiele za transport. To natomiast przekłada się na koszt funkcjonowania firmy transportowej – a więc docelowo na niższą cenę dla klienta końcowego.
Koszt usługi nic nie powie o jej jakości. Trzeba zapoznać się dokładnie z ofertą firmy, to ona wskazuje, czy usługi są profesjonalne, następnie poznać cennik i dopiero wtedy podjąć decyzję, czy skorzysta się z usług transportowych. Sprawa wygląda prosto… ale tylko z pozoru. Warto bowiem nie wybierać takich ofert „na czuja”, kierując się zasadą „tani transport jest najważniejszy”. Warto opierać się o jawne, łatwe do zbadania fakty – mianowicie:

  • staż firmy – jeśli firma działa na rynku od 20 lat to możemy mieć względną pewność, że jest to przedsiębiorstwo uczciwe i rzetelne,
  • opinie o firmie – w dobie internetu mamy dostęp do opinii, które mogą nam stworzyć obraz firmy w oczach klientów. Pamiętaj jednak, że negatywne opinie nie zawsze pochodzą od realnych klientów, lecz mogą być działalnością konkurencji,
  • jakość taboru – duża liczba zadbanych samochodów dobrze świadczy o firmie. Dodatkowo szeroki wachlarz aut pozwala przedsiębiorstwu wybrać dla Ciebie najbardziej optymalne – obniżając koszty, a więc i cenę jaką przyjdzie Ci zapłacić za usługi,
  • kontakt z firmą – jeśli nie masz problemu w komunikacji już na wczesnym etapie to najprawdopodobniej podczas realizacji Twojej usługi również nie napotkasz na przeszkody komunikacyjne.

 

To wszystko co zostało wymienione musisz na końcu zestawić z ceną. Jeśli będzie ona konkurencyjna to jedno jest pewne – znalazłeś firmę transportową dla siebie!

TOP