Jak przygotować się do przeprowadzki?

by / wtorek, 15 listopad 2016 / Published in Blog

Przeprowadzka wcale nie musi być koszmarem – wystarczy odpowiednio się do niej przygotować. Warto pamiętać o tym, że przeprowadzka to nie tylko przewiezienie przedmiotów z punktu A do punktu B, a raczej cały proces logistyczny, który wymaga dokładnego zaplanowania.

Przeprowadzki firm a klientów indywidualnych

Jak zacząć działania związane z przeprowadzką? Czym różni się przeprowadzka firmy od przewiezienia rzeczy osoby indywidualnej?

Planując przeprowadzkę firmy warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w kartony do pakowania. Niezależnie od tego jaki był profil działalności przedsiębiorstwa, przy okazji wyprowadzki z dotychczasowej siedziby niemal na pewno pojawi się konieczność przewiezienia ogromnej ilości dokumentów – jakby nie patrzeć, prowadzenie firmy w Polsce wymaga posiadania dosyć dużego archiwum dokumentów.

Planowanie przeprowadzki firmy warto rozpocząć co najmniej na miesiąc przed planowanym terminem. Taki zapas czasu pozwoli na uporządkowanie wspomnianych już “papierów”. Przy okazji, na pewno znajdzie się całe mnóstwo dokumentów, które będą zwyczajnie niepotrzebne – zdarza się to nawet w najlepiej zorganizowanych firmach, dlatego warto mieć więcej czasu na uporządkowanie dokumentacji.

Jak odpowiednio zapakować przewożone mienie?

Odpowiednia segregacja przewożonego mienia to podstawa bezpiecznej przeprowadzki i warto poświęcić jej trochę więcej czasu. Przedmioty szczególnie podatne na uszkodzenie, jak szkło czy porcelana, należy koniecznie zapakować do osobnych kartonów, owijając je przy tym w papier pakowy lub folię pęcherzykową. Dodatkowo, na dnie takiego opakowania warto umieścić kawałki pociętego papieru lub wyściółkę z pianki – w przypadku, gdy taki karton upadnie na ziemię, zawartość pudełka nie ulegnie uszkodzeniu. Takie działanie zapewni większe bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom – nie będą one aż tak narażone na uszkodzenie.

Pakowanie w kartonach i pudełkach

Kartony lub pudełka zawierające przedmioty które mogą łatwo ulec uszkodzeniu warto odpowiednio oznaczyć, nawet za pomocą naklejek w rodzaju “Ostrożnie szkło”. Taka informacja znacznie ułatwi działania firmie przeprowadzkowej i pozwoli uniknąć sytuacji, w której zniszczeniu uległyby jakieś cenne rzeczy.

Niezależnie od tego czy mówimy o przeprowadzkach firm czy osób indywidualnych, bardzo istotna jest kwestia zabezpieczenia urządzeń elektronicznych. Komputery, telewizor czy nawet sprzęt AGD to elementy bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a o te przy przeprowadzce nie jest trudno!

Transport elektroniki

Najlepszą metodą na transport elektroniki przy okazji przeprowadzki byłoby zapakowanie urządzeń w oryginalne pudełka. Niestety, często nie ma już do nich dostępu, dlatego warto w tym wypadku maksymalnie zabezpieczyć sprzęt, podobnie jak zrobił to producent. Dokładne owinięcie urządzeń folią bąbelkową będzie doskonałym pomysłem – nie tylko jest antystatyczna (brak ryzyka wyładowań elektrycznych), ale też wodoodporna, co zapobiega dostaniu się nawet drobinek wilgoci do precyzyjnych układów elektroniki.

Realizując zlecenia na przeprowadzki w Szczecinie i okolicy często mamy okazję przenosić lodówki lub zamrażarki, które nie zostały uprzednio rozmrożone. To spory błąd, który nie tylko powoduje ogromny dyskomfort (lód topi się i rozlewa się dookoła), lecz także nie jest zbyt korzystny dla urządzenia. Warto pamiętać o rozmrożeniu lodówki!

Transport mebli – jak zabezpieczyć przed uszkodzeniami

Co z meblami? Po pierwsze, warto wyjąć z nich wszystkie przedmioty, które mogłyby wypaść w trakcie przeprowadzki. Dotyczy to nie tylko samej zawartości, lecz także elementów ruchomych, czyli półek, kratek lub szuflad. Po oczyszczeniu wnętrza mebli należy koniecznie zamknąć je na klucz, by uniknąć ryzyka otwarcia się drzwi w trakcie przenoszenia. Jeżeli nie ma kluczyka, to drzwi czy szuflady warto dokładnie przymocować taśmą. Sam kluczyk najlepiej przykleić do mebla, ponieważ pozwoli to uniknąć ryzyka jego zagubienia.

I jeszcze jedna porada. Polecamy dokładnie opisać poszczególne kartony, np “Pudełko 1 – naczynia”, “Pudełko 2 – komputer” itp. Z doświadczenia wiemy, że ułatwia to odnalezienie przedmiotów po przeprowadzce.

Jak wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową?

Wybór firmy do przeprowadzki nie jest łatwy – na pewno głównym kryterium nie powinna być cena przeprowadzki, bowiem najtańsze firmy często działają w mocno nieprofesjonalny sposób, co może doprowadzić do zniszczenia mienia. Wybierając firmę do przeprowadzki warto upewnić się co wchodzi w zakres usługi. Może się bowiem okazać, że za niektóre usługi trzeba dodatkowo dopłacić! Innymi słowy – upewnij się, co oferuje Ci w cenie firma, którą wybierasz. Sprawdź też, czy oferuje ubezpieczenie Twojego mienia!

Za usługi przeprowadzkowe często zabierają się osoby bez doświadczenia w branży, wychodząc z założenia, że transport rzeczy to nic trudnego. Nic bardziej mylnego! W abtrans.com.pl doskonale wiemy, jak trudne potrafi być sprawne zrealizowanie przeprowadzki – tu naprawdę trzeba wiedzy i doświadczenia, sama siła mięśni niestety nie wystarczy. Niestety, taki niedoświadczony usługodawca będzie bardziej dezorganizował pracę przy wyprowadzce niż pomagał.

TOP