Bezpieczny transport krajowy i międzynarodowy

by / wtorek, 15 listopad 2016 / Published in Blog

Polacy są coraz bardziej mobilni – przeprowadzamy się już nie tylko z jednego mieszkania do drugiego, lecz również z miasta do miasta czy nawet do innych krajów. Przeprowadzka oznacza jednak konieczność przewiezienia sporych ilości mienia – jak to zrobić, by przedmioty nie uległy uszkodzeniu?

Jak zabezpieczyć ładunek w transporcie

Mienie transportowane na trasach krajowych i międzynarodowych może dosyć łatwo ulec zniszczeniu, dlatego tak ważne jest prawidłowe jego zabezpieczenie. Jest to szczególnie istotne nie tylko w przypadku przedmiotów łatwo ulegających zniszczeniu (szklane lub porcelanowe naczynia), ale również elektroniki czy nawet mebli.

W naszej wieloletniej praktyce w organizacji przeprowadzek na terenie Szczecina oraz okolic doskonale wiemy, jak pomocne potrafią być zwykłe kartonowe pudełka. Zapakowane do nich urządzenia należy dodatkowo owinąć specjalnym papierem (pakowy) lub folią bąbelkową – zapewni im to odpowiednią amortyzację podczas ewentualnych uderzeń. I nawet jeżeli opakowanie uderzy o ziemię czy ścianę samochodu dostawczego nie będzie ryzyka uszkodzenia jego zawartości.

Czy transport międzynarodowy musi być drogi?

Samochód transportowy Renoult

Dosyć powszechne jest przekonanie o tym, że transport międzynarodowy oznacza duże koszty. Z tego powodu, wiele osób decyduje się na przewiezienie dobytku własnym samochodem, co teoretycznie wydaje się być znacznie tańszym rozwiązaniem. Jak jednak pokazuje praktyka, takie działanie nie jest ani wygodne ani specjalnie bezpieczne!

Załóżmy, że przeprowadzacie się ze Szczecina do Monachium. Celowo wspominamy o stolicy Bawarii, bowiem polscy emigranci zarobkowi bardzo chętnie wybierają to miasto jako miejsce zamieszkania. Tylko co zrobić z meblami? Przeprowadzacie się przecież do pustego mieszkania, a meble w Niemczech są raczej droższe niż w Polsce!

Zwykły samochód osobowy nie jest w stanie pomieścić specjalnie dużej ilości towaru. Zazwyczaj w przestrzeni bagażowej takiego auta zmieści się kilka toreb oraz ewentualnie jakieś małe elementy wyposażenia domu. Gdyby chcieć przewieźć meble, trzeba wypożyczyć przyczepkę (koszt co najmniej 40 zł/dzień) – auto musi mieć hak, a sama konieczność holowania przyczepy powoduje znaczny wzrost spalania oraz pogorszenie osiągów samochodu. Dodatkowo, standardowe przyczepki pomieszczą najwyżej 1-2 szafy, co oznacza konieczność wykonania kilku kursów.

Ile to będzie kosztowało? Policzmy:

  • Dystans: 762 km (wg Google Maps)
  • Paliwo: 5,25 PLN (średnia cena w Niemczech i w Polsce)
  • Spalanie auta z przyczepką – 7,5l/100 km
  • Wypożyczenie przyczepki – 40 PLN/doba

Transport do wielu krajów europy

W sumie daje nam to prawie 3000 PLN, przy założeniu, że wykonacie kilka kursów (konieczność przy aucie osobowym) A co z kosztami jedzenia po drodze? Jak policzyć stracony czas?

Z kolei wynajmując firmę transportową ponosicie tylko koszt wynajmu auta dostawczego. W firmie AB-TRANS wynosi on zaledwie od 1.50/1 km za wynajem samochodu, który wygodnie przewiezie wszystkie Wasze meble z Polski do Niemiec. Co ważne, przestrzeń ładunkowa w takim samochodzie powinna pozwolić na transport wszystkich rzeczy za 1 razem.

Jak widać, ani transport międzynarodowy nie musi być specjalnie drogi! Sprawdź nasz cennik przeprowadzek i transportu

Jak wybrać odpowiednią firmę transportową?

Coraz więcej jest firm transportowych, które oferują usługi przewozu rzeczy na trasach międzynarodowych. Niestety, znalezienie dobrej propozycji spośród gąszczu ofert nie jest łatwe. Jak zatem wybrać firmę oferującą wysokiej jakości usługi transportowe?

Podstawowa sprawa to ubezpieczenie przewożonego mienia. Firmy transportowe z prawdziwego zdarzenia posiadają odpowiednie ubezpieczenie dla przewożonych towarów, które zawarte jest w cenie usługi. Choć ryzyko uszkodzenia przy odpowiednim pakowaniu jest minimalne, to lepiej dmuchać na zimne!

Kolejna sprawa – doświadczenie. Do transportu rzeczy na trasach krajowych i zagranicznych warto wybierać oferty firm, które już długo działają na rynku. Daje to pewność, że ładunek dotrze na czas oraz zostanie dostarczony w bezpieczny i pewny sposób do miejsca docelowego.

TOP